Pracownik magazynu

Pracownik magazynu

Pracownik magazynu – zakres obowiązków, godziny pracy, zarobki

Obecnie znacznie bardziej opłaca się mieć fach w ręku niż kończyć modne studia wyższe. Ofert pracy dla magazynierów, sprzedawców, ślusarzy, mechaników, itd. jest mnóstwo, tymczasem kolejny pedagog czy socjolog ma wyraźne problemy ze znalezieniem zatrudnienia. Pracownik magazynu nie musi mieć kierunkowego wykształcenia, natomiast dobrze, by posiadał uprawnienia na wózki widłowe, potrafił pracować w zespole, szybko zapamiętywał i kojarzył fakty.

Za co odpowiada pracownik magazynu?

Magazynier odpowiada za prawidłowe ułożenie dostarczonego towaru w magazynie. Prawidłowe ułożenie oznacza rozmieszczenie towaru w miejscach do tego przeznaczonych i odpowiednie jego zabezpieczenie. Magazynier powinien dbać o to, by w jego miejscu pracy panował ład i porządek. Pracownik magazynu odpowiedzialny jest również za realizację zamówień, tj. przygotowanie towaru do wysyłki i załadunek na naczepę. Co istotne, magazynier nie zawsze musi pracować w pomieszczeniu (magazyn, hurtownia), często przez wiele godzin pracuje na zewnątrz (skład materiałów budowlanych).

Kandydat na magazyniera

Jak już wspomniano we wstępie, pracownik magazynu nie musi mieć kierunkowego wykształcenia. Wystarczy ukończenie zasadniczej szkoły zawodowej bądź jakiejkolwiek szkoły średniej. Osoba taka musi być natomiast bardzo sprawna fizycznie. Mile widziane są natomiast kursy, szczególnie uprawnienia do prowadzenia wózka widłowego. Duże centra dystrybucyjne poszukują również osób obsługujących suwnice, układnice regałowe, komputer. Czasem przydatne okazuje się prawo jazdy i obcy język, szczególnie, gdy towar sprowadzany jest zza granicy bądź odbierają go obcojęzyczni kierowcy.

Pracownik magazynu i jego zarobki

Magazynierzy pracują w różnych systemach, ale najpopularniejsze są systemy wielozmianowe, w tym praca w porze nocnej. Sklepy muszą być czynne w dzień, dlatego wszelkie prace magazynowe często dokonywane są w nocy. Z tytułu pracy w porze nocnej magazynier otrzymuje dodatkowe wynagrodzenie. A ile zarabia pracownik magazynu? Wysokość zarobków jest zróżnicowana, ale zwykle nie dorównuje średniej krajowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *