Tablet przemysłowy

Tablet przemysłowy – praktyczne informacje

Tablet przemysłowy – charakterystyka

Rynek urządzeń mobilnych coraz szybciej się rozwija. Mimo, że wydaje się iż to smartphony będą wiodły prym jeśli chodzi o urządzenia mobilne, tablety również ciągle się rozwijają. Ciekawą opcją są tablety przemysłowe. Tego typu urządzenia są szeroko wykorzystywane  w różnego rodzaju przemyśle. Jakie są cechy charakterystyczne tego typu urządzeń? Tablet przemysłowy musi przede wszystkim mieć wytrzymałą konstrukcję, odpowiedniej wielkości ekran i rozdzielczość, mocną baterią, która długo wytrzyma oraz odpowiedni procesor.

Kluczową kwestią dla tabletu przemysłowego z całą pewnością jest wytrzymała konstrukcja. Mocna obudowa to gwarancja, że tablet wytrzyma nawet najgorsze upadki na betonową podłogę czy inne industrialne podłoże. Obudowa w przeciwieństwie do tradycyjnych laptopów jest wykonana z metalu i gwarantuje naprawdę długą trwałość. Obudowa może mieć różne kształty, co ciekawe obudowa tabletu przemysłowego jest wielokrotnie nieco grubsza niż obudowa standardowego urządzenia. Jeśli chodzi o wielkość kranu to najczęściej możemy spotkać tablety o przekątnej 10 cali. W przypadku rozdzielczości im większa tym lepiej.

Mocna bateria to także ważna kwestia. Tablet przemysłowy jest często używany przez 8 godzin lub dłużej. Taki czas pracy to w zasadzie standard na rynku pracy. Dlatego warto przed zakupem sprawdzić czy bateria jest na tyle mocna i faktycznie wytrzyma. Jeśli tablet dodatkowo ma stałe połączenie z internetem wiadomo, że żywotność baterii będzie znacznie słabsza. W końcu, procesor i duża pojemność to także niezwykle ważne kwestie jeśli chodzi o tablety przemysłowe. Niejednokrotnie tablety przemysłowe są używane do pokazywania prezentacji, które mogą zajmować naprawdę dużo miejsca.

Tablet przemysłowy – akcesoria

Tablety przemysłowe są często wykorzystywane wraz z dużą ilością akcesoriów i dodatkowego sprzętu. Często dodatkowym sprzętem kupowanym wraz z tabletem są czytniki kodów kreskowych. Jest to szczególnie przydatne w dużych sklepach czy magazynach, gdzie prawidłowa rejestracja i identyfikacja produktów to podstawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *