System WMS

System WMS

System WMS – wsparcie procesów magazynowych

System WMS to dość nowoczesne rozwiązanie, którego zadaniem jest obsługa procesów logistycznych zachodzących w magazynach i centrach logistycznych. Nie ma znaczenia jak duży jest magazyn oraz jak wiele procesów logistycznych w nim zachodzi – intuicyjny system WMS sprawdza się w każdych warunkach.

System WMS ułatwia pracę

Wdrożenie systemu usprawnia pracę całego magazynu. Procesy magazynowe, czyli przyjmowanie towaru, kompletacja zamówień i wydawanie towaru, zachodzą szybciej, a pracownicy są w stanie w tym samym czasie wykonać więcej precyzyjnych czynności. Tym samym wzrasta wydajność pracy, a  błędy w procesach logistycznych zdarzają się znacznie rzadziej. System WMS umożliwia również kontrolę jakości zachodzących procesów i generowanie raportów. Jest kompatybilny z urządzeniami stosowanymi w magazynach i centrach logistycznych, takimi jak skanery, czytniki, terminale i drukarki kodów kreskowych. Co istotne, system zapewnia bezpieczeństwo przechowywanych danych.

Procesy magazynowe z udziałem systemu WMS

Przyjęcie towaru

Rozmaite jednostki ładunkowe, czyli m.in. paleta, karton, zgrzewka, są obsługiwane w systemie WMS. System wykorzystuje zarówno kody dostawcy, jak i umożliwia druk własnych, firmowych oznaczeń.

Składowanie towaru

Miejsca, w których składowane są towary, zostają oznaczone specjalną etykietą z kodem kreskowym, co ułatwia jednoznaczną lokalizację miejsca. Brak możliwości pomyłki przy znacznej oszczędności czasu i nakładów pracy.

Wydanie towaru

System WMS umożliwia sprawne kompletowanie zamówień i wydawanie towaru. Obsługuje wszystkie jednostki ładunkowe, w jakich transportowane są towary.

Inwentaryzacja

System wykorzystywany jest podczas przeprowadzania inwentaryzacji, zarówno wstępnej, jak i okresowej. Pozwala to na wykrycie różnic pomiędzy stanem wynikającym ze spisu z natury a tym, co aktualnie pokazuje zarządzający system informatyczny.

System WMS – korzyści wynikające z wdrożenia systemu

System WMS to szereg korzyści dla właściciela magazynu, jak i samych pracowników. Wdrożenie systemu to m.in.:

  • Zwiększenie wydajności pracowników (nadzór nad przebiegiem prowadzonych prac, skrócenie czasu realizacji powierzonych zadań);
  • Poprawa organizacji pracy (szybkie przydzielanie zadań, sprawne nadawanie uprawnień,  zarządzanie dostępem do funkcji);
  • Obniżenie kosztów opłat karnych, nakładanych za niezgodność dostaw z zamówieniami;
  • Efektywne wykorzystanie powierzchni magazynowej (sprawne rozlokowanie towaru, podział struktury magazynu na dogodne sektory);
  • Poprawa jakości obsługi klienta – redukcja czasu realizacji dostaw, mniejsza ilość pomyłek;
  • Możliwość współpracy z wieloma urządzeniami do odczytu i wydruku kodów kreskowych;
  • Możliwość drukowania raportów dotyczących ilości i jakości kompletacji zleceń, a na ich podstawie nagradzania pracowników;
  • Możliwość jednoczesnej realizacji wielu różnorodnych zleceń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *