Programowanie aplikacji

Programowanie aplikacji

Programowanie aplikacji, na czym polega

Programowanie aplikacji jest obecnie modnym trendem wśród osób młodych. Jest wiele języków programowania, dzięki którym można napisać aplikacje. Trzeba znać podstawy programowania obiektowego oraz w zależności, na jaką platformę chcemy napisać aplikację, jakieś języki programowania, np. C#, Javę. Obecne technologie programowania pozwalają na programowanie aplikacji hybrydowych. Istnieją rygorystyczne ograniczenia możliwości projektowania aplikacji mobilnych, w zależności od wybranego rozwiązania. A więc pierwszym etapem tworzenia aplikacji mobilnych powinno być stwierdzenie, czy aplikacja będzie natywna, czy “internetowa”. Potem od tego będzie zależało dużo rzeczy, np. Jakich zatrudnimy programistów, na jakie platformy będzie pisana aplikacja.

Tworzenie aplikacji, plan

programowanieWażnym też pytaniem jest od czego zacząć programowanie aplikacji, skąd czerpać pomysł, ile będzie kosztowało stworzenie aplikacji, na te I wiele pytań postaramy się pomóc odpowiedzieć.

Przy tworzeniu aplikacji mobilnej, warto się też zastanowić, dla kogo będzie dana aplikacja oraz jak ją będziemy tworzyć. Opracujmy też wygląd oraz dla kogo będziemy tworzyć aplikację. Stwórzmy prototyp naszej przyszłej aplikacji, np. Wersję szkicową. Następnie określmy budżet I harmonogram. Koszt pisania prostej aplikacji waha się w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a czas realizacji to trzy, do sześciu miesięcy.

Jeżeli stworzymy już naszą aplikację mobilną, powinniśmy pomyśleć o jej reklamie oraz miejscu gdzie ją opublikujemy lub sprzedamy. Możemy ją umieścić w sklepach App Store, Google Play Store, aby ułatwić jej zakup, czy pobranie.

Aplikacje internetowe, czy natywna

Ta decyzja będzie miała wpływ na to, na jakie urządzenia będzie  stworzona nasza aplikacja. Rozwój internetu sprawia, że zapotrzebowanie na aplikacje internetowe rośnie. Są specjalnie zaprojektowanie strony internetowe, aby wyglądały właśnie jak aplikacje internetowe. Aplikacje natywne zaś współdziałają zaś z systemem operacyjnym. Dlatego programowanie aplikacji mobilnych jest kierunkiem, który wciąż prężnie się rozwija.

Programowanie aplikacji zatem jest bardzo złożonym I trudnym etapem. Dlatego jeżeli chcemy zaprogramować taką aplikację, postarajmy się ją dobrze zaprojektować oraz jeżeli już zdecydujemy się na jej tworzenie, sprawmy aby nasza tworzona aplikacja była zaprogramowana zgodnie z planem, na który się zdecydowaliśmy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *