Dostęp do informacji – co jest ważne

Dostęp do informacji – co jest ważne

Praca w terenie, a dostęp do informacji

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularną formą pracy staje się praca w terenie. Co ciekawe, praca w terenie dotyczy już nie tylko przedstawicieli handlowych czy pracowników urzędów, którzy po prostu muszą odwiedzić w terenie swoich podopiecznych, ale także managerów czy kierowników, asystentek czy sekretarek. Nagle okazuje się, że dzięki rozwojowi technologii możliwe stało się szybkie przemieszczanie na bardzo długich dystansach i jednocześnie pozostanie w kontakcie z biurem czy siedzibą główną. Mamy po prostu coraz szybsze samochody, a także coraz lepsze urządzenia mobilne, które umożliwiają nie tylko komunikację, ale także łatwy dostęp do informacji.

Coraz bardziej zaawansowana technologia odpowiadająca za tworzenie aplikacji i oprogramowania na urządzenia mobilne sprawia, że dostęp do informacji jest łatwy jak nigdy dotąd. Nagle okazuje się, że w zasadzie z każdego miejsca możemy mieć dostęp do informacji firmowych, ale także do programów zarządzania na przykładem stanem magazynowym czy procesami produkcji. Integracja różnych rodzajów oprogramowania z urządzeniami mobilnymi sprawiła, że możliwe stało się korzystanie z tych programów w drodze, w czasie tak zwanej pracy w terenie. Dzięki temu zarządzanie procesami, a także tworzenie dokumentów, edytowanie zmiana i szeroko rozumiany dostęp do informacji jest prosty, łatwy i przyjemny.

Dlaczego dostęp do informacji jest tak ważny

Co ciekawe, na fakcie, że dostęp do informacji jest tak prosty jak nigdy wcześniej i możliwy w zasadzie z dowolnego miejsca na ziemi sprawia, że praca osób działających w terenie staje się także znacznie bardziej efektywna. Wystarczy tutaj choćby pomyśleć o takich kwestiach jak zachęcenie nowego klienta do podpisania umowy z nami, pokazanie na czym konkretnie polega nasz biznes, jak wygląda sytuacja od środka, jak wygląda faktyczny stan magazynowy, gdzie znajdują się nasze produkty i w jakich ilościach.

Oczywiście dostęp do informacji musi być w jakiś sposób ograniczony. Chodzi tutaj o to, aby niepowołane osoby nie miały dostępu do wrażliwych danych czy informacji. Na szczęście w różnego rodzaju programach czy systemach możemy sami przyznawać dostęp i wybierać kto może tylko takie dane oglądać, kto może je dodatkowo edytować, a kto może jeszcze skorzystać na przyznawaniu różnych poziomów dostępu różnym osobom w organizacji jak i poza nią. Warto zatem dokładnie już wcześniej przemyśleć kwestie dostępu do informacji tak aby nie był on zbyt ograniczony, a jednocześnie żeby pozostał bezpieczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *