Kiosk multimedialny

Kiosk multimedialny

Jakie zadania spełnia kiosk multimedialny?

Kioski multimedialne mogą przybierać różne rozmiary, bo i różne są ich zastosowania oraz miejsca, w których zostają zamontowane. Duży kiosk multimedialny swoim wyglądem przypomina bankomat. Większość kiosków multimedialnych nie tylko wyświetla jakieś informacje, ale też umożliwia ich wyszukiwanie, ponieważ posiada ekran dotykowy lub klawiaturę.

Kiosk multimedialny na lotnisku i w urzędzie

Duże kioski informacyjne spotykamy w urzędach, na poczcie, na lotniskach, w kinach, w bibliotekach, na dworach kolejowych, w centrach handlowych oraz w wielu innych miejscach publicznych. Kioski mogą informować o położeniu jakiegoś obiektu. Taką rolę spełniają m.in. w centrach handlowych, informując klienta gdzie znajduje się konkretny sklep, bar czy toaleta. Niekiedy kioski multimedialne spotykamy w centrach miast, w punktach informacji turystycznej. Dzięki takim urządzeniom pracownicy punktów turystycznych nie są nadmiernie obciążeni pracą.

Kiosk multimedialny, niezależnie od miejsca usytuowania, może wyświetlać także reklamy. Inwestycja w taki kiosk może się zatem szybko zwrócić, gdyż prawdopodobnie pojawią się reklamodawcy, którzy będą chcieli zainwestować w tę formę reklamy.

Kiosk informacyjny z funkcją drukowania

Niektóre kioski multimedialne idą o krok dalej i oprócz wyszukiwania informacji, oferują możliwość ich wydrukowania. Kioski informacyjne w urzędach pozwalają zapanować nad dużą ilością petentów i dzięki wydrukowi biletu z numerem klienta i stanowiskiem, przy którym klient załatwi swoją sprawę, ten dokładnie wie, gdzie ma się udać i kiedy powinien podejść do okienka. Z kolei kiosk multimedialny w kinie czy teatrze umożliwia wydruk biletu bez konieczności stania w kolejce do kasy. Pracownicy zostają odciążeni a i zadowolenie klientów wzrasta.

Niewielki kiosk informacyjny

Oprócz kiosków multimedialnych przypominających bankomat spotykamy także inne, niewielkie urządzenia. Często służą jako tzw. sprawdzarki cen i umieszczane są na ścianach wewnątrz sklepów. Niekiedy możliwe jest nie tylko sprawdzenie ceny produktu przykładanego do czytnika, ale także innych, dostępnych w sklepie towarów. Niekiedy klient może z kiosku informacyjnego dowiedzieć się, czy dany produkt jest w tej chwili dostępny, a jeśli tak, to w jakiej ilości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *