Co pomoże wyeliminować błędy magazynierów?
Osoby wykonujące zawód magazyniera nie muszą być osobami po studiach kierunkowych. Tak naprawdę wykształcenie nie ma znaczenia, liczą się natomiast zdolności manualne, szybkość zapamiętywania i kojarzenia faktów, skrupulatność, umiejętność pracy w zespole oraz sprawność fizyczna. Mile widziana jest także umiejętność obsługi komputera oraz uprawnienia na wózki widłowe. Mimo tych wszystkich zdolności błędy magazynierów zdarzają się często, szczególnie, gdy tempo pracy w magazynie jest szybkie, asortyment wciąż się powiększa i zamówień od klientów przybywa.
Błędy magazynierów i konieczność przeprowadzania kontroli
Wciąż nie wszyscy są skłonni w to uwierzyć, ale ludzie o wiele częściej popełniają błędy aniżeli specjalistyczne sprzęty. Użycie najnowszych technologii pozwala wyeliminować błędy magazynierów, a przynajmniej znaczną ich część. Przyspiesza i ułatwia pracę magazynu oraz umożliwia stałą kontrolę nad procesami magazynowymi.
Magazyny wyposażone w drukarki kodów kreskowych oraz czytniki kodów kreskowych mają możliwość błyskawicznego oznaczania opakowań zbiorczych. Praca magazynierów jest dzięki temu usprawniona, a ilość błędnych zamówień od partnerów handlowych i klientów indywidualnych ograniczona. Użycie specjalistycznego oprogramowania umożliwia stałą kontrolę nad tym, co dzieje się w magazynie, a wszelkie odczytywane z kodów kreskowych informacje od razu trafiają do komputera.
Większa wydajność pracy magazynierów
Dzięki automatyzacji niektórych procesów, magazynierzy są w stanie wykonać więcej czynności, aniżeli wtedy, gdy liczenie produktów i sporządzanie zestawień odbywa się „na piechotę”. Opakowania zbiorcze oznakowane unikalnym kodem kreskowym pozwalają stwierdzić co znajduje się w paczce – nie ma potrzeby jej otwierania. Możliwe jest również przerwanie pracy nad kompletacją jednej paczki, zapisanie dotychczasowych działań i rozpoczęcie pracy nad kolejną. Powrót do poprzedniej paczki nie będzie skutkował zaczynaniem pracy od podstaw.
Błędy magazynierów zdarzają się często również na etapie wydawania paczek, tymczasem klient zawsze powinien otrzymać dokładnie taki towar, jaki zamówił i to w odpowiedniej ilości. Odczytanie informacji z etykiety z kodem kreskowym pozwala dokładnie sprawdzić, która paczka została wydana oraz co znajdowało się w jej wnętrzu. Dzięki temu nie tylko magazynier ma ułatwione zadanie, ale też wzrasta stopień zadowolenia klienta.