Aplikacje użytkowe

Aplikacje użytkowe

Codziennie korzystamy ze swoich urządzeń przenośnych takich jak: telefony komórkowe smartphone’y, laptopy, notebooki, czy tablety. Wykorzystujemy je jako pomoce w wielu czynnościach. Może nawet czasami nie zdajemy sprawy, ale programy, z których korzystamy są po prostu inteligentnymi aplikacjami użytkowymi.

Aplikacje użytkowe z jakimi mamy do czynienia w dzisiejszych czasach pozwalają niemalże na wszystko. Dzięki specjalnym aplikacjom mobilnym w naszych smartphone’ach możemy naprawdę wiele. Pozwalają nam na przykład znaleźć wegetariańskie restauracje w nieznanym miejscu od ręki. Wystarczy, że będziemy mieli w telefonie sprawnie działający internet. Jeśli uprawiamy sporty , możemy pozwolić sobie na zainstalowanie oprogramowania umożliwiające pomiar czasu i spalone kalorie. Coraz bardziej popularne są aplikacje użytkowe organizujące nasz plan dnia. Możemy ustawiać sobie alarmy ważnych spotkań biznesowych, czy zadania na dany dzień.

Co ciekawe istnieją nawet takie aplikacje, które 'zamrażają’ działanie innych aplikacji po to, aby zaoszczędzić działanie baterii, zwłaszcza, kiedy jest na skraju wyczerpania. Stworzono już nawet aplikacje mobilne ułatwiające nam rzucenie palenia. Czy to nie rewolucyjne?

Z wielu aplikacji użytkowych korzystamy kilka razy dziennie. Zdecydowanie do takich programów należą wszelkie komunikatory. Coraz więcej osób woli darmowe pisanie wiadomości od popularnych SMS’ów. Prostą a jakże powszechną aplikacją jest budzik, z którego przecież korzystamy codziennie i trzeba przyznać, że jest niezawodny. Wiele osób niekiedy korzysta nawet z latarki, która również stanowi aplikację użytkową naszego mobilnego sprzętu.

Coraz większą popularnością cieszą się także aplikacje ułatwiające nam poruszanie się po mieście środkami komunikacji. Mamy tutaj do dyspozycji np. aplikacje z rozkładami jazdy, które podają nam na bieżąco, w którym miejscu dokładnie znajduje się na przykład autobus. To naprawdę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *